Previous Next

Rufus

ADOPTOWANY! :)

***

Rufus, mimo że wygląda na psiego staruszka, ma tylko 9 lat.
Znaleziony przez dobrych ludzi w rowie z resztką łańcucha na szyi, był zmarznięty, wychudzony i wykończony.
Czy uciekł, czy ktoś go tam wyrzucił… tego się nie dowiemy.
Badania wykazały problemy z sercem, powiększone przez nieleczone zapalenie płuc.
Przez kilka tygodni leczyliśmy zapalenie płuc i powiększone serce. Dziś Rufusek jest już zdrowy - niestety długo nieleczone choroby zostawiły swój ślad, a przez wadę serca ten kochany psiak musi stale przyjmować leki.
Mimo swoich przeżyć oraz ślepoty (widzi tylko światła/cienie) oraz problemów ze słuchem, Rufusek jest kochanym, ciekawym świata pieskiem.
Doskonale odnajduje się w nowych miejscach (choć potrzebuje troszeczkę więcej czasu żeby zapoznać się z otoczeniem), uwielbia spacery i odkrywanie nowych zapachów. Zachowuje czystość w domu i powoli uczy się że człowiek może być fajny - niedawno odkrył że uwielbia drapanie za uchem i pod brodą. Zaczyna nawet sam prosić się o głaski! Jest najłagodniejszym psem na świecie - on chyba nawet nie wie, że zębami można gryźć coś poza jedzeniem.
Teraz chłopakowi należy się już tylko wspaniała psia “emerytura” - ciepłe posłanko i pełna micha.
Podobno nie można nauczyć starego psa nowych sztuczek, więc chyba Rufus wcale nie jest taki stary!
Poznaje nowe smaki i ma coraz większy apetyt - mimo że prawdopodobnie przez całe życie raz na kilka dni dostawał suchy chleb, “od święta” rozmoczony w zlewkach niedzielnego rosołu, teraz chętnie zajada się domowym jedzonkiem i karmą i powoli chowa wystające kości.
Szuka świadomego domu, w którym będzie mógł liczyć na pełną uwagę i miłość, ale nie ma problemów z innymi pieskami - więc nie musi być jedynakiem.
To naprawdę sprytny, bezproblemowy pies, który doskonale potrafi poradzić sobie sam w przydomowym ogródku i dać znać pod drzwiami, że chce już wrócić do środka! Aktualnie przebywa w domu tymczasowym pod Krakowem, ale do wspaniałego domu dowieziemy go gdzie trzeba.
 
Tel: 506-035-650
0
0
0
s2smodern

La Fauna Fundacja Dla Zwierząt - interwencje i adopcje

ul. Balicka 56/29; 30-149 Kraków

tel. 791-300-767

 

 

Wspieraj nas - przelewy na konta:

Rachunek bankowy w PLN nr: 51 1050 1445 1000 0090 3123 5246

Rachunek bankowy w EUR nr: 56 1050 1445 1000 0090 3123 5253

 

tworzenie stron www LMK studio