Previous Next

Gmina Wadowice

INTERWENCJA GMINA WADOWICE
Dotarły do nas zdjęcia dwóch koszmarnie chudych suczek, uwiązanych łańcuchami do bud oraz szczeniaczków jednej z nich. Dobre dusze poprosiły o pomoc. Tak chude psiaki, źle karmione (a raczej głodzone) i przywiązane łańcuchami nie miały szans się ogrzać.. Nie będziemy setny raz powtarzać na ile kawałków pękły nam serca🥺 Wy to wiecie.
Szczeniaczki zostały zabrane przed naszym przyjazdem. Wspaniały właściciel oddał je wszystkie nawet nie pytając kto je zabiera. No cóż, tak robi większość bezmyślnych rozmnażaczy🤬 Byle jak, byle szybciej pozbyć się problemu. Tu akurat maluszkami zajęli się dobrzy ludzie, ale nie każdy szczeniak ma tyle szczęścia...
Właściciel nie rozumiał, dlaczego się czepiamy. Twierdził, że był z suniami u weterynarza, bo miały glisty i stąd żebra na wierzchu, ale nie mógł sobie przypomnieć u którego i kiedy. No tak, bo we wsi weterynarzy są przecież tysiące 🥴 Na pytanie czym karmi psy odpowiadał, że mięsem, ale później zmienił zdanie, że jednak porcjami rosołowymi (czyli samymi kośćmi). Ostatecznie poproszony o przyniesienie jedzenia dla psów wyniósł garnek z chlebem zalanym wodnistym rosołem. Kilka oczek tłuszczu mogło wskazywać na obecność korpusu z kurczaka, aczkolwiek oprócz szumowin nic w tym garnku mięsnego nie pływało.
Miałyśmy w samochodzie karmę marnej jakości, a psy chciały ją zjeść wraz z puszką...
Właściciel nie miał sobie nic do zarzucenia i kilka razy podkreślił, że psy wcale chude nie są. Ba! Według niego nie były nawet głodne i nie przekonywał go fakt, że na jego oczach psy wciągają mokrą karmę z prędkością światła. Może to my jesteśmy ślepe, a właściciel ma rację? Co myślicie?
W każdym razie sunie w ciągu 10 minut znalazły się w naszym samochodzie i nigdy nie wrócą na łańcuchy. Właściciel podpisał zrzeczenie💪
Ruda sunia ma ok.1,5 roku, a matka szczeniąt ok. 2 lata. Dochodzą do siebie w domach tymczasowych. Przed nimi całe życie!
Możemy i chcemy pomagać kolejnym psiakom, ale bez Twojego wsparcia mamy związane ręce.
Prosimy, wpłać dowolny datek i pozwól nam ratować kolejne zwierzaki 🙏
0
0
0
s2smodern

La Fauna Fundacja Dla Zwierząt - interwencje i adopcje

ul. Balicka 56; 30-149 Kraków

email: fundacja@zwierzetainterwencje.pl

 

Wspieraj nas przelewem:

Rachunek bankowy w PLN nr: 51 1050 1445 1000 0090 3123 5246

Rachunek bankowy w EUR nr: 56 1050 1445 1000 0090 3123 5253

 

tworzenie stron www LMK studio