Previous Next

Gmina Zabierzów

I znowu przykry obraz, znowu pies traktowany gorzej niż rzecz.

Psiak w dniu interwencji miał w miskach ukiśnięte resztki obiadowe. Wiadro, które było na wodę pokryte było zielonymi glonami. Ilość odchodów w kojcu (i rzuconych na kupę przy kojcu sprzątanych jakiś czas temu) powodowały ogromny odór. Posesja oczywiście zadbana, trawka wystrzyżona a pies gorzej niż śmieć. Skazany na smród, syf i pchły. Pies drapał się niesamowicie.
Poprzednia ekipa naszej fundacji była już kiedyś u tego pana. Jako, że właściciel chciał z nami wczoraj współpracować daliśmy mu ostatnią szansę. Tym razem podpisał ostateczne zobowiązanie, a my będziemy robić panu częste, niezapowiedziane wizyty. Pan ma nakaz wysprzątania kojca co do jednej kupy, regularnego sprzątania, utrzymywania w czystości misek, a także wykąpania i odpchlenia psa. W momencie kiedy pan przestanie trzymać się zobowiązań - kierujemy sprawę tam gdzie trzeba.
Podczas interwencji pan z naszą pomocą wymył miski na jedzenie oraz wodę. Pies także dostał świeżą i czystą do picia. Daliśmy mu również puszkę, którą zjadł ze smakiem. Na pytanie czy pies biega luzem, pan odpowiedział, że nie bo ucieka przez ogrodzenie. Ok, na to też znaleźliśmy rozwiązanie. Wręczyliśmy panu cienką, stalową linkę o długości 10m, dzięki której pies będzie mógł sobie pobiegać po trawie.
Zostawiliśmy też karmę psiakowi, bo bardzo mu smakowała. Nie daliśmy włascicielowi dużo czasu i niebawem pędzimy sprawdzić jak przebiegły prace porządkowe ;) A także sprawdzić czy pies został wykąpany i odpchlony.
Poinformujemy o przebiegu kontroli.

Na posesji są koty (wysterylizowane przez naszą fundacje). Im także zawieziemy karmę oraz odpchlimy i odrobaczymy na nasz koszt.

 

0
0
0
s2smodern

La Fauna Fundacja Dla Zwierząt - interwencje i adopcje

ul. Balicka 56/29; 30-149 Kraków

tel. 791-300-767

 

 

Wspieraj nas - przelewy na konta:

Rachunek bankowy w PLN nr: 51 1050 1445 1000 0090 3123 5246

Rachunek bankowy w EUR nr: 56 1050 1445 1000 0090 3123 5253

 

tworzenie stron www LMK studio