Previous Next

Interwencja

Dziś także odwiedziliśmy psiaka, który wczoraj znaleziony był na ulicy. Kobieta o wielkim sercu zatrzymała się i szukała pomocy. Znalazł się właściciel. Policja udzieliła 100zł mandatu za puszczanie psa luzem. My dzisiaj pojechaliśmy sprawdzić warunki w jakich żyje pies. No cóż...Kolorowo nie jest. Psiak jest staruszkiem. Nie słyszy. Przestaje widzieć. Stawy zaczynają odmawiać posłuszeństwa. Skrywa się w garażu wydzielonego w części domu. Do domu także ma dostęp. Sam wybiera garaż czego byliśmy świadkami. W garażu panuje bałagan. W domu bieda i choroby nie tylko psów ale i ludzi. W lodówce światło i...karma dla psów. Ze swojej strony obiecaliśmy pokryć weterynarza w całości, przywieźć legowisko i ciepłe kołdry. Do tego dowieziemy suplementy wspomagające stawy. Zostawiliśmy zapas karmy. Kolejną porcję dowieziemy.
Nie ukrywamy, że jechaliśmy z myślą odbioru psa. Ze względu na wiek oraz stan psa, który jest konsekwencją wieku zdecydowaliśmy się zostawić psiaka u boku człowieka, którego zna. Jednocześnie informując właściciela jak ma postępować z psem i uzmysłowiając, że kolejne samotne wycieczki będą kończyć się kolejnymi mandatami. Właściciel zobowiązał się nie puszczać psa luzem i informować nas o każdym pogorszeniu zdrowia psiaka.
Nie wiemy ile czasu mu zostało, ale zrobimy wszystko by ten ostatni czas przebiegał w spokoju, z pełnym brzuchem, pod okiem weterynarza i w gotowości na to by skrócić cierpienie, jeśli weterynarz uzna, że nadszedł "ten czas" 😢
Na razie jednak trzymamy kciuki i wierzymy, że nasza pomoc wydłuży życie tej kochanej starowinki.

0
0
0
s2smodern

La Fauna Fundacja Dla Zwierząt - interwencje i adopcje

ul. Balicka 56/29; 30-149 Kraków

tel. 791-300-767

 

 

Wspieraj nas - przelewy na konta:

Rachunek bankowy w PLN nr: 51 1050 1445 1000 0090 3123 5246

Rachunek bankowy w EUR nr: 56 1050 1445 1000 0090 3123 5253

 

tworzenie stron www LMK studio