Previous Next

Interwencja gmina Opatowiec

SKÓRA I KOŚCI NA ŁAŃCUCHU 😢
– INSPEKTORKI NIE MOGŁY JEJ ZOSTAWIĆ ZABRAŁY SUNIĘ CHOĆ NIE STAĆ NAS OPŁACENIE HOTELU🙁
Bieda waży 2 kg 700 dkg

KOLEJNA INTERWENCJA W GMINIE OPATOWIEC 
województwo świętokrzyskie

Zgłoszenie dotyczyło dwóch psów na łańcuchach. Nasze inspektorki Beata Porębska i Magda Szymula na miejscu przekonały się, że pod wskazanym adresem są trzy suki. O istnieniu tej którą odebrały zgłaszający nie miał pojęcia. Sunia kuliła się w dziurawej budzie , przywiązana krótkim łańcuchem, na szyi miała powróz. Jest potwornie zapchlona, zarobaczona, ma łyse placki na łapkach to albo odmrożenia, albo grzybica. 
Przede wszystkim jest potwornie chuda, dłuższa sierść trochę to maskuje, ale głaszcząc ją można by uczyć się anatomii. Rozpacz. 😢😢To psie nieszczęście ma najwyżej rok. Nazwaliśmy ją Nutka.
Podobnie jak pozostałe dwie suki nie miała nic do jedzenia ani picia. Nawet wody. Oczywiście wszystkie nie szczepione przeciwko wściekliźnie. Wszystkie budy byle jakie, jedna kiedyś była ocieplona, ale niewiele z tego zostało. Matka Nutki też uwiązana na krótkim łańcuchu, jedynie suka postury nowofundlanda była na w miarę długiej uwięzi. Inspektorki nasypały im karmę wszystkie pochłonęły ją w mgnieniu oka, Az żal było patrzeć. 
Beata Porębska nie wezwała przedstawicieli UMiG Opatowiec bo w czasie poprzedniej interwencji mimo powiadomienia telefonicznego La Fauny i prośby o przyjazd opatowscy urzędnicy nie pojawili się na miejscu. W dodatku burmistrz Opatowca powołując się na opinię swojego prawnika miał powiedzieć powiatowej lekarce weterynarii, że urzędnik nie ma obowiązku przyjeżdżać na interwencję. W związku z tym La Fauna złoży skargę na burmistrza do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. A tym czasem: właściciel podpisał zobowiązanie poprawy warunków dwóch suk, odrobaczenia i zaszczepienia ich, a Nutki zrzekł się na rzecz La Fauny. Inspektorki nie miały sumienia domagać się zabrania tej wyniszczonej malizny do schroniska.
Nutka jest pod troskliwą opieką w lecznicy Morgan przy ulicy Narwik.💙❤️💙 
Od dziś jest sąsiadką niedawno odebranej też w gminie Opatowiec przez inspektorki La Fauny staruszki Mikuni i dwóch kotek.☎️ Tel. 791 300 767. 
Niezawodne lekarki nie tylko skutecznie leczą, ale są dla odbieranych przez nas psów i kotów ostatnią deską ratunku. Tu cienie psów i kotów zbierają się do życia.💙❤️💚💛 Dziękujemy , a Was prosimy o dom tymczasowy dla kotek (matki i córki) bo jeśli one nie znajdą tymczasowej przystani my już nie mamy jak pomagać następnym. Lecznica ratuje nie tylko nasze zwierzaki. 
Jeśli możecie pomóc nam w odrobaczeniu, szczepieniach, sterylizacji Nutki prosimy o wpłaty wolnych datków na nasze konto” 
La Fauna Fundacja Dla Zwierząt - interwencje i adopcje
ul. Balicka 56
30-149 Kraków
Rachunek bankowy w PLN nr:
51 1050 1445 1000 0090 3123 5246 z dopiskiem „Nutka”

0
0
0
s2smodern

La Fauna Fundacja Dla Zwierząt - interwencje i adopcje

ul. Balicka 56/29; 30-149 Kraków

tel. 791-300-767

 

 

Wspieraj nas - przelewy na konta:

Rachunek bankowy w PLN nr: 51 1050 1445 1000 0090 3123 5246

Rachunek bankowy w EUR nr: 56 1050 1445 1000 0090 3123 5253

 

tworzenie stron www LMK studio