Previous Next

Okolice Makowa Podhalańskiego

Dzień jak każdy inny czyli interwencje od rana do wieczora. Znowu na jednej interwencji został odebrany pies ale już na gminę Skała bo my już nie mamy gdzie ani za co. Tą interwencje postaramy się opisać jutro bo teraz czas na zaległą jak wiele innych opisów interwencji.
Okolice Makowa Podhalańskiego- interwencja kolejna zaraz po odbiorze 15 letniego psiak z łańcucha. Według zgłaszającego na posesji przebywają dwa psy : jeden na łańcuchu bez budy pod filarkami, a drugi w prowizorycznym kojcu. Psy przebywają tam stale od bardzo dawna, lato czy zima ta sama sytuacja. Inspektorzy podchodzą pod nieogrodzony dom. Nie widzą żadnego psa ale widzą prowizoryczny kojec i odgłosy psa dochodzące z tego kojca. Psa pod filarkami nie ma. Wychodzi do inspektorów młoda kobieta, inspektorzy proszą o okazanie psów. Młoda kobieta twierdzi iż jeden pies zdechł jak to zdechł no normalnie był stary zdechł i został zakopany. To chodzi o psiaka, który mieszkał pod filarkami bez budy. Inspektorzy nie wierzą, były mrozy wiec pewnie pies bez budy zamarzł. Pod filarkami widza łańcuch i kawałek jakiejś zamarzniętej szmaty. Młoda kobieta twierdzi iż pies był zabierany do kotłowni ale tam nie ma śladów bytowania psa, nie ma żadnej derki czy kocyka. Inspektorzy żądają zaświadczenia szczepienia psa aby stwierdzić czy pies na pewno był stary co oczywiście nie zmienia faktu iż tym bardziej pies mógł zamarznąć bez budy. Niestety nie maja żadnego zaświadczenia bo pies nigdy nie był szczepiony. Inspektorzy podchodzą z właścicielką do psa w prowizorycznym kojcu. W kojcu na ziemi są deski ale nie ma budy, a kojec to deski z dużymi szczelinami . Widzą młodego średniej wielkości psa. W kojcu pełno odchodów, jakaś potargana gąbka, miski puste w których wcześniej musiały być jakieś odpadki z obiadu typu jakieś buraczki. Oczywiście pies nie szczepiony. Inspektorzy proszą ponownie o asystę policje aby widzieli to co inspektorzy czyli brak jednego psa, pusty łańcuch i zmarznięta szmatę oraz psa bez budy w prowizorycznym kojcu. Wzywają na miejsce też przedstawicieli urzędu gminy celem odebrania psa. Inspektorzy maja już jednego psa odebranego chwilę przedtem i nie są wstanie zabrać drugiego. Między czasie właścicielka chowa psa do domu więc policja nie zastaje psa kojcu. Właścicielka nie chce oddać psa a zabierając go do domu nie było podstaw do odbioru z art.7 ust.3 tym bardziej, że pies był w dobrej kondycji. Inspektorzy spisują przy policji zobowiązanie poprawy warunków. Właścicielka nie może zamknąć psa w kojcu dopóki nie posprząta i nie wstawi ocieplonej budy.
Inspektorzy informują właścicielkę oraz funkcjonariuszy, którzy nie dają mandatu za brak szczepień bo twierdzą iż zgłoszą ten fakt dzielnicowemu, że fundacja złoży zawiadomienie na policje o możliwości popełnienia przestępstwa z Ustawy o Ochronie Zwierząt oraz z ustawy weterynaryjnej z art 85 o zdrowiu zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych.

0
0
0
s2smodern

La Fauna Fundacja Dla Zwierząt - interwencje i adopcje

ul. Balicka 56/29; 30-149 Kraków

tel. 791-300-767

 

 

Wspieraj nas - przelewy na konta:

Rachunek bankowy w PLN nr: 51 1050 1445 1000 0090 3123 5246

Rachunek bankowy w EUR nr: 56 1050 1445 1000 0090 3123 5253

 

tworzenie stron www LMK studio