Previous Next

Rachwałowice

Gmina Koszyce, powiat proszowicki. Tam nas jeszcze nie było... aż do dzisiaj. We wtorek wpłynęło zgłoszenie. 7-letnia suczka owczarka Podhalańskiego i 6 tygodniowe szczeniaki do oddania. ZA DARMO. Nie wierzymy, że tak całkiem za darmo. Dzwonimy. Tak, suka za darmo a szczeniaki cenią się po 500zł. Ale bez rodowodu... No cóż...Jedziemy. Ponieważ rozmowę z właścicielką mamy nagraną, nie bawimy się w zakup kontrolowany tylko jedziemy obejrzeć szczeniaki i warunki bytowe. Upewniamy się, że to pseudohodowla i jedziemy m na Policję do Proszowic i prosimy o asystę. Po 10 minutach w asyście Policji wyruszamy do pseudohodowli.

Warunki bytowe psów (4 suczki w tym jedna bernardynka, 1 pies) bez zastrzeżeń. Kojce, budy, woda i jedzenie. Są spuszczane na noc (o czym wiemy juz z pierwszej rozmowy telefonicznej). Właściciele wiedzieli, że łamią prawo, że nie wolno im sprzedawać bez rodowodów i bez zarejestrowanej hodowli ale widać żądza pieniądza okazała się silniejsza od rozumu. A za błędy się płaci.

Właściciele dobrowolnie zrzekli się szczeniaków na rzecz Fundacji Pasterze (BARDZO DZIĘKUJEMY FUNDACJI ZA POMOC!!!) https://m.facebook.com/fundacja.pasterze/?locale2=pl_PL
a za brak aktualnych szczepień na wszystkich 5 dorosłych psów oraz prowadzenie nielegalnej hodowli i nielegalną sprzedaż, zostaną wyciągnięte konsekwencje prawne, bowiem pokątny handel zwierzętami domowymi, prowadzenie bazarków z psami i kotami oraz rozmnażanie nierasowych psów i kotów w celach handlowych jest wykroczeniem — kłania się art. 37 ustawy o ochronie zwierząt — a sankcją jest do 5000 złotych grzywny lub nawet areszt (plus tysiąc zł nawiązki, plus przepadek zwierzęcia). Sprawa trafia bowiem na Policję. Właściciele zostali pouczeni o zakazie rozmnażania i sprzedaży. Mamy nadzieję, że poszli po rozum do głowy.

Zainteresowanych adopcja psa w typie rasy Owczarka Podhalańskiego prosimy o kontakt w w/w Fundacją Pasterze, która przejęła opiekę nad maluchami.

A PROSZOWICKIEJ POLICJI BARDZO DZIĘKUJEMY ZA WSPÓŁPRACĘ I SZYBKĄ REAKCJĘ.

0
0
0
s2smodern

La Fauna Fundacja Dla Zwierząt - interwencje i adopcje

ul. Balicka 56/29; 30-149 Kraków

tel. 791-300-767

 

 

Wspieraj nas - przelewy na konta:

Rachunek bankowy w PLN nr: 51 1050 1445 1000 0090 3123 5246

Rachunek bankowy w EUR nr: 56 1050 1445 1000 0090 3123 5253

 

tworzenie stron www LMK studio