Previous Next

II edycja DOG RUN już 25. sierpnia!

Ratowane przez naszą fundację czworonogi będą beneficjentami II edycji DOG RUN na którą w imieniu organizatorów zapraszamy 25 sierpnia na krakowskie Błonia wszystkich biegających z psiakami

Oto garść informacji o imprezie przesłanych przez DOG RUN TEAM - organizatora imprezy:


"W tym biegu każdy jest zwycięzcą. II edycja DOG RUN 25 sierpnia w Krakowie na Błoniach odbędzie się niecodzienne wydarzenie, a mianowicie Ogólnopolski Bieg Dobroczynny z psami Dog Run. Głównym celem imprezy, która już po raz drugi skupi wokół siebie wszystkich miłośników zwierząt, a w szczególności psów, jest pozyskanie środków finansowych na rzecz istniejącego w Krakowie od 1864 roku Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, pełniącego stałą opiekę nad schroniskiem dla bezdomnych zwierząt mieszczącym się przy ul. Rybnej 3 oraz krakowskiej fundacji: La Fauna Fundacja dla Zwierząt Interwencje i Adopcje zajmującej się interwencją i adopcją zwierząt na terenie Małopolski.

Jak informują organizatorzy tej szczytnej imprezy, propagowanie idei pomocy zwierzętom, poprzez przekazywanie zebranych środków finansowych na rzecz czworonogich podopiecznych krakowskiego schroniska i fundacji La Fauna, to nie jedyny cel zbliżającego się wydarzenia. Równie ważnym aspektem imprezy, jest popularyzowanie właściwej opieki i pielęgnacji zwierząt, promowanie zachowań wpływających na tworzenie pozytywnych relacji pomiędzy człowiekiem, a jego czworonożnym przyjacielem, ale i - biorąc pod uwagę charakter imprezy - krzewienie aktywność fizycznej wśród wciąż nadmiernie zasiedziałego społeczeństwa.

Podczas imprezy biegowej odbędą się dwa biegi dookoła Błoń po specjalnie wytyczonych trasach. W tym roku biegi rozegrane zostaną na części trawiastej Krakowskich Błoń, co - jak podaje organizator - jest nowością w odniesieniu do poprzedniej edycji wydarzenia. Jeden z nich odbędzie się na dystansie 6 km, a drugi 3 km. W edycji Dog Run 2018 każdy uczestnik, który wraz ze swoim psem ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy medal, a trzech zawodników, którzy zgodnie z przyjętą klasyfikacją osiągną najlepsze wyniki czasowe, otrzyma nagrody finansowe. Jest zatem, o co walczyć.

Ponieważ - jak było już wspomniane - cel imprezy jest bardzo szeroki, a punktem jej wyjścia i fundamentem filozofii, jest miłość i szacunek dla zwierząt, organizowanej akcji towarzyszyć będą liczne wydarzenia poboczne. Do współpracy związanej z organizacją tej niecodziennej i bardzo wyjątkowej przygody zaproszonych zostało wielu ludzi, których z pewnością uznać można i należy za specjalistów i znawców w swoich dziedzinach. Każdy z uczestników i gości imprezy będzie mógł skorzystać z cennych rad behawiorystów i treserów psów, specjalistów związanych, na co dzień z Krakowskim Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami i Fundacją La Fauna, przedstawicieli czołowych lecznic weterynaryjnych znajdujących się na terenie Krakowa, jak i osób związanych od lat ze sklepami zoologicznymi, które zajmują się w sposób profesjonalny sprzedażą szerokiej gamy produktów dla zwierząt. Organizator gwarantuje, że każdy miłośnik zwierząt - nie tylko ten, który dodatkowo lubi biegać - znajdzie w trakcie trwania imprezy, coś, co z pewnością go zainteresuje i poszerzy jego wiedzę i sposób patrzenia na swoją relację z ukochanym czworonogim towarzyszem. Szkolenia behawioralne oraz z dogtreekingu i tresury psów, prezentacje różnego rodzaju karm i pokazy groomerskie, zajęcia z zoofizjoterapii i liczne stoiska - w tym adopcyjne - to tylko początek tego, co nas czeka, kiedy zdecydujemy się wziąć udział w imprezie. Organizator informuje, bowiem, że lista atrakcji i wydarzeń ciągle rośnie, gdyż nieustannie zgłaszają się do nich osoby chcące wziąć udział w tym szczególnym wydarzeniu. Zapisy na II edycję Dog Run już wystartowały, a wysokość opłat startowych zmienia się wraz z upływem czasu, jaki pozostał do wydarzenia. Dodatkowo podkreślić należy, że maksymalna ilość uczestników dla każdej z konkurencji jest ograniczona, dlatego warto już dziś zdecydować się na udział w imprezie.


Strona internetowa wydarzenia: www.dogrun.pl

0
0
0
s2smodern

La Fauna Fundacja Dla Zwierząt - interwencje i adopcje

ul. Balicka 56/29; 30-149 Kraków

tel. 791-300-767

 

 

Wspieraj nas - przelewy na konta:

Rachunek bankowy w PLN nr: 51 1050 1445 1000 0090 3123 5246

Rachunek bankowy w EUR nr: 56 1050 1445 1000 0090 3123 5253

 

tworzenie stron www LMK studio